اطلاعیه ها

راهنما

متخصصین ما در مجموعه آریا با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها و راهکارها بستری فراهم کرده‌اند تا شما بتوانید تمام نیازهای ترجمه و پژوهشی خود را به ساده‌ترین شیوه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کنید. فقط کافی است در یک مرحله کاملا ساده عضو سایت شوید، نوع خدمات خود را مشخص کنید و سپس سفارش خود را ثبت کنید. درگاه پرداخت اینترنتی را برای راحتی در پرداخت هزینه خدمات راه‌اندازی کرده‌ایم.  برای ارسال سفارش از طریق این سایت، ابتدا باید از صفحه ثبت نام یا از طریق بخش ورود اعضا عضو شوید. پس از آن از طریق پنل کاربری خود و از قسمت "ارسال سفارش جدید" سفارشات خود را با در نظر گرفتن موضوع سفارش در فرم مربوطه ثبت نمایید.

برای هر نوع سفارش یک فرم مخصوص در نظر گرفته شده است که باید در آن فرم مشخصات دقیق سفارش خود شامل موضوع ترجمه، زبان های مبدا و مقصد، تعداد کلمات، کیفیت وسرعت موردنظر شما برای انجام کار و همچنین سایر قسمت های مربوطه را به دقت تکمیل نمایید. همچنین فایل موردنظر خود برای ترجمه را می توانید در همان فرم ارسال نمایید. بدلیل حفظ امنیت سایت و در نتیجه اطلاعات شما ، تنها فرمت های doc,docx,pdf و zip توسط سایت قابل قبول هستند. در صورتی که فرمت های دیگری را دارید می بایست ابتدا آنها را در یک فایل zip بدون رمزعبور فشرده کرده و سپس ارسال نمایید.

پس از آنکه سفارش شما به ثبت رسید اپراتورهای سایت در اسرع وقت به سفارش شما رسیدگی کرده و یک فاکتور دیجیتالی برای شما صادر می نمایند. صادرشدن این فاکتور از طریق پیام کوتاه و ایمیل به اطلاع شما می رسد. شما در صورت تمایل به همکاری با ما می توانید این فاکتور را از طریق پنل کاربری خود و بخش "لیست فاکتورها" مشاهده و با کلیک بر روی "پرداخت فاکتور" آن را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک پارسیان پرداخت نماید.

پس از پرداخت فاکتور، سفارش شما در موعد زمانی تعیین شده آماده تحویل خواهد شد. بلافاصله پس از آنکه پروژه شما به انجام رسید می توانید سفارش خود را از بخش "لیست سفارشات" در داخل پنل کاربری خود دریافت نمایید.


کيفيت و سرعت ترجمه را تعيين و با توجه به بودجه خود تصميم بگيريد